Okolí a výlety

Kam na výlety za přírodou

Hruboskalské skalní město

Přírodní rezervace patří k největším skalním městům v Českém ráji... opředené mnoha pověstmi nabízí nevšední zážitky pro horolezce i laiky

Drábské světničky

V oblasti Příhrazské vrchoviny se zachovaly většinou jen tesané světničky v pískovci bývalých hradů jako Klamorna, Hynšta nebo Drábské světničky.

Bozkovské dolomitové jeskyně

Největší jeskyně na severovýchodě Čech. Veřejnosti jsou přístupné formou prohlídek s průvodcem. Prohlídky jsou nenáročné, vhodné i pro rodiny s dětmi.

Kopicův statek

Unikátní roubená usedlost s nedalekými skalními reliéfy. Nechte auto u hřbitova a lesní cestou se dostanete ke Kopicovu statku a skalním reliéfům, které stojí za to...

Prachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky. Je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Votrubcův lom na Kozákově

Své zlatokopské štěstí můžete vyzkoušet ve známém Votrubcově lomu. Kdysi sloužil jako těžiště polodrahých kamenů. Vysoký je asi 40 m a leží na jižní straně Kozákova.

Lukostřelecký 3D Parkur U Obročníků
Lukostřelecký 3D Parkur U Obročníků

U Obročníků je k dispozici trvalý 3D lukostřelecký parkur

press to zoom

Pokoupáníčko

Nejbližší koupání najdete hned v sousední vesnici Kacanovy (dá se dojít příjemnou procházkou lesem). Ale krásných míst

ke koupání je v Českém ráji více...

Koupaliště v Kacanovech

Hned ve vedlejší vesnici naleznete příjemné koupání s detským brouzdalištěm a občerstvením

Malá Skála plovárna

Areál Žluté Plovárny nabízí přírodní koupání v řece Jizeře s mírným vstupem do vody. Koupání je bezpečné i pro menší děti, neboť nad jezem v úrovni plovárny není velká hloubka a vstup do vody je velmi plynulý.

Aquapark Babylon Liberec

Přijďte si užít zábavu do aquaparku ve stylu příběhů Julese Verna! Rázem se tak ocitnete v malebném přímořském městečku s vysokým majákem, ze kterého to je už jen pár kroků do tajuplného mořského světa pod vodní hladinou plného nejrůznějších mořských živočichů a korálů..

Komárovský rybník (13 km)

Přírodní koupaliště, písčitá pláž, hřiště, kurty, stolní tenis, plážový volejbal, půjčovna loděk a dalšího vybavení

Malý a Velký Písečák (10 Km)

Je zde možnost kempování, rekreace, koupání, rybaření a na Velkém Písečáku i surfování a jachting.

Dětský ráj

Šťastná země

Přírodní zábavní dětský areál nabízí návštěvníkům také dřevěný hrad, trpasličí vesničku, houpačky,prolézačky, či pískové rýžoviště, a také oblíbené vzduchové trampolíny a prožitkový Geopark.

Půjčovna lodí Žlutá plovárna

Co takhle dát si příjemný výlet na kajaku, kanoi či raftu z Malé Skály do Dolánek, tam přesedlat a vydat se zpět na koloběžce (či vlakem)? Vhodné pro malé i velké...

Muzeum panenek a medvídků

Muzeum panenek a medvídků pod Troskami je jediné tohoto druhu v České republice. Na výstavní ploše 300 m2 najdete kolem 2 000 exponátů.

In-Line trasa

V Dolánkách u Turnova vyrostla 6 km dlouhá stezka ideální pro in-line. Vznikla z původní místní komunikace, která vede od Dlaskova statku až k železničnímu mostu v Rakousích. Na druhé straně plynule navazuje silnice k Bartošově peci.

Staré hrady

Tři pohádkové prohlídkové okruhy, pohádkové bytosti v rolích průvodců. Výlet pro děti i dospělé do pohádek čaroděje Archibalda I. Otevřeno celoročně.

Vyjížďky na koni Dvůr Borčice

Užijte si pohled ze sedla v nedaleké jízdárně Borčice...

Cyklovýlet Arboretum Bukovina

5,5 km z Mladostova do Bukoviny, lesní příjemná cesta, vhodná i pro děti. Můžete sjet autem do Kacanov, nechat ho u autoservisu Richter a poté vyrazit... Arboretum-Spatříte zde několik desítek cizokrajných i domácích druhů dřevin a jejich kultivarů, často úctyhodného stáří, historický altán, čajovna...

KC Turnov

Kino, divadlo, hudba, kavárna...

Moc příjemné akce pro malé i velké

Hrady a zámky

Zámek Hrubá Skála

Renesanční zámek byl postaven na pískovcových skalách na místě středověkého hradu ze 14. století. Je jednou z dominant Českého ráje. Ze zámecké věže se nabízí krásný výhled na okolní krajinu.

Zámek Sychrov

Novogotický zámek, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámek nabízí 3 návštěvnické okruhy, noční prohlídky, ukázky sokolnictví, koncerty.

Zámek Humprecht

Zámek Humprecht stojí na kopci Palánku u Sobotky. Největší zajímavostí zámku je zcela určitě 16 metrů vysoký sál s jedinečnou akustikou a 6-8vteřinovou několikanásobnou ozvěnou.

Zřícenina hradu Trosky

Zřícenina hradu Trosky se nachází na vrcholu stejnojmenné hory, v katastru obce Troskovice. Trosky jsou symbolem Českého ráje a jedním z nejnavštěvovanějších hradů v Česku.

Hrad Valdštejn

Valdštejn je nejstarší hrad Českého ráje. Pro svoji malebnou polohu v pískovcových skalách se stal také druhou nejstarší zpřístupněnou památkou v Čechách.

Zámek Hrubý Rohozec

Zámek nabízí svým návštěvníkům prohlídku více jak třiceti bohatě zařízených místností, které dříve sloužily jako reprezentační a obytné pokoje příslušníků původem francouzské hraběcí rodiny Des Fours Walderode.

Hrad Kost

Kost je jedním z mála zbývajících středověkých hradů v České republice a je považován za druhý nejvýznamnější. Z vesničky Střehom dojdete ke Kosti nádherným údolím Plakánek...

Kde se dá občerstvit, najíst...

Restaurace Králíček

Hned ve vedlejší vesnici Kacanovy se můžete najíst, sedět můžete také venku, k dispozici dětské hřiště

Zrcadlová koza

Proslulá restaurace Zrcadlová Koza byla vždy vyhledávaným cílem nejen turnovských obyvatel, ale také oblíbenou zastávkou turistů, cyklistů a vodáků, kteří pluli každé léto kolem po řece Jizeře.

Pizzerie Maškovka Turnov

Moc příjemné venkovní posezení s krásným hřištěm pro děti, dobrá jídla i nápoje, vhodné pro rodiny s dětmi